גיוס והשמת כח אדם

תהליך גיוס והשמה מוצלח מתרחש רק כאשר שני הצדדים מרגישים תחושת, WIN WIN.

בתהליך זה אין קיצורי דרך. היכרות אמיתית עם המועמד, יחד עם הבנה מעמיקה של ליבת הארגוןהם הדרך המהירה להצלחה. אצלנובמקום מאגרים עצומים של קורות חיים, ו"קבצים עם לוגו" –יש  אנשים.

אנו עובדים רק עם ארגונים וחברות שאנו לומדים להכיר. מזהים ומבינים את אופי הארגון, את ה– DNA שלו, את האנשים העובדים בו, את המשימות ואת התפקידים הדרושים.

אנו מציעים רק מועמדים שפגשנו ואנו מכירים אישית.

השמה מדוייקת

אנחנו פועלים כאילו  קיבלנו הזדמנות אחת בלבד ומשתדלים לקלוע למטרה כבר בניסיון הראשון. משקיעים רבות בשלבים הראשוניים, בחידוד המשרה, בהבנת הצורך ודרישות התפקיד ומנגד. בתכונות שצריכות להיות אצל מבצע המשימה.

 

אנו עובדים על השמה מדויקת ככל האפשריעילה ובעלת סיכויי הצלחה גבוהים לשני הצדדים , דבר שמבטיח "חווית לקוח" חיובית,מהירה ויעילה.

השמה מוצלחת היא השמה ארוכה ויציבה לעובד ולארגון. אנו רואים חשיבות רבה בחודשים הראשונים להצלחה בתפקידאנחנו לא "נעלמים" עם החשבונית, אנחנו מאמינים ביחסים ארוכי טווח, נשארים אתכם ומלווים בתהליך ההטמעה.

מודל להצלחה

שיטת העבודה שלי ושל הצוות שלי בגיוס כ"א בנויה על ניסיון רב שנים בתחום. גייסתי כ"א איכותי והקמתי צוותי עבודה בחברות מובילות במשק, בהן יחידות מיקור חוץ בינת תקשורת,קבוצת  יעל תוכנה, קונסיסט ישראל ועוד. כשמסמנים את המטרה יודעים גם עם מי נגיע אליה.

המודל שבניתי  חוסך זמן וכסף רב לכולנו– למעסיקיםלמועמדים ולחברת ההשמה

 

במילים אחרות – אתם תספרו לנו מה אתם צריכים ואנחנו נמצא לכם את ה"בינגו".

נסו אותנו.